Кошик
Душевые кабины, гидробоксы, ванны, смесители, душевые стойки от интернет магазина Aquastyle
+380(67)747-13-83
+38067-747-13-83
+38063-371-35-35
+38097-214-65-65

Загартоване скло і його особливості

Загартоване скло і його особливості

Багато сантехнічні вироби сьогодні поставляються з елементами, виготовленими із загартованого скла. Воно використовується в душових кабінках, меблів з скла створюються шторки для ванн. Чим відрізняється загартоване скло від простого?

Це листове скло, у виробництві якого використані технології термічної обробки, що додають матеріалу підвищену механічну міцність, безпека, захищеність від руйнування.
 

Просте скло при тиску руйнується і формує осколки різного розміру, що мають гострі травмонебезпечні краю. Загартований матеріал в шість разів перевершує по міцності простий, і при сильному тиску і якщо руйнується, то утворює мініатюрні шматочки з притупленою кромкою, які не здатні заподіяти шкоду здоров'ю.

Загартоване скло вигідно по багатьом параметрам:
 

  • Термічна загартування підвищує міцність в 5-7 разів. Технологія передбачає розігрів скла при температурі 600 градусів до м'якого стану, після чого воно швидко, рівномірно охолоджується.
  • Руйнуючись, матеріал розсипається на дрібні шматочки з безпечними краями.
  • Загартоване скло стійке до різких змінах температур в межах 70-250 градусів.
  • Матеріал підходить для вуличного застосування і витримує значні мінусові температури.
  • Після гарту скло зберігає оптичні характеристики і навіть якщо термічній обробці піддається тонований матеріал, він не втрачає показників.

Готові вироби не допускається свердлити, розпилювати і виконувати інші види обробки, щоб не втратити унікальні властивості.
Щоб запобігти руйнації, загартоване скло перевіряється по тесту HST на наявність сульфату нікелю, який може проникнути в скломасу і привести до руйнування.
 

Це речовина змінює при загартуванню стан на високотемпературну кристалічну структуру, і в процесі охолодження не може її швидко змінити на низькотемпературну.
Цей процес відбувається поступово, і супроводжується збільшенням в обсязі сульфату нікелю на 2-3 відсотки.
Результат – швидке руйнування загартованого скла. До руйнування може привести і сильне затягування кріплення на склі, але це відбувається з вини неякісного монтажу, а не з-за заводського браку.