Кошик
Душевые кабины, гидробоксы, ванны, смесители, душевые стойки от интернет магазина Aquastyle
+380(67)747-13-83
+38067-747-13-83
+38063-371-35-35
+38097-214-65-65

Як вибрати змішувач?

Як вибрати змішувач?

Впродовж року середня сім'я у себе в оселі включає (вимикає) воду не менше десяти тисяч разів. Таку велику навантаження витримує тільки дуже надійна і добротна сантехніка. А хочеться, щоб крім надійності, ще було і красиво. Бажаючи догодити всім побажанням споживачів, виробники пропонують різні удосконалення і додаткові функції сантехніки.

Зараз на ринку представлений широкий вибір водорозбірної арматури — так фахівці в області сантехніки називають змішувачі. Так який же вибрати змішувач? Їх багато і вони призначені для умивальників всіх типів, для ванн, для душу і навіть для біде. Вони розрізняються за технічним і естетичним характеристикам. Можна підібрати змішувач, який разом з сантехнікою буде відповідати певному стилю, задовольнити вимоги самих просунутих дизайнерів.

Зараз не складає труднощів знайти в торгових точках змішувачі від виробників з світовим ім'ям. На слуху вироби фірм Grohe, Hansa, Hansgrohe, Jado, Keuco, Kludi (всі – Німеччина ), Oras ( Фінляндія ), Herbeau, JacobDelafon, JCD, THG ( всі – Франція ), Gustavsberg ( Швеція ), Geberit ( Швейцарія ), IdealStandard ( США ), Fiore, Bugatti, Nautica, Gessi, Newform, Fantini, FratelliRossi,Treemme, Daniel, Saleri ( Італія ), Supergrif, Teka ( Іспанія ). Природно, і ціни на різний смак. Ціна залежить не тільки від марки виробника, але і від конструкції змішувача.

Класифікація змішувачів відбувається за кількома параметрами: розташування труб визначає змішувачі горизонтального або вертикального монтажу, а внутрішній механізм змішувача визначає спосіб управління ним.

За конструктивним даними змішувачі діляться на:

  1. одноважільні;
  2. двохвентильні;
  3. термостатичні;
  4. безконтактні.

Розглянемо конструкції змішувачів детальніше

Як вибрати змішувач?

 

Одрорычажные змішувачі

Одноважільні — це змішувачі, в яких змішування води відбувається однією ручкою. Це найпоширеніші зараз змішувачі. У них такий механізм, який дає можливість регулювати одночасно температуру води і її напір рухом ручки вліво-вправо і вгору-вниз. Можна і моментально перекрити воду з допомогою такої ручки. Ці змішувачі дуже люблять жінки, адже вони одночасно роблять кілька справ, і, коли руки чимось зайняті – регулювання води можна здійснити з допомогою ліктя. Залежно від механізму всередині змішувача відбувається поділ на кульові і картриджні. В кульових змішувачах вода з водопроводу надходить в порожнистий куля через два вхідних каналу. Куля зазвичай виконаний з нержавіючої сталі. У самому кулі є три отвори: два вхідних, в яких є так звані «сідла» — це такі тефлонові прокладки і одне велике вихідний отвір. Процес змішування гарячої і холодної води відбувається в самому кулі, а вже звідти подається в вилив змішувача. Довговічність і працездатність кульових змішувачів залежить від запірного клапана. Клапан цей найчастіше роблять з металу і кераміки, які стійкі до агресії води. Сьогодні найвідомішим виробником на полі кульових змішувачів є Данія (Damixa).

Як вибрати змішувач картріджний

 

Картриджні змішувачі

В картриджних змішувачах основою внутрішнього механізму є керамічні пластини. Вони дуже добре відшліфовані, рухомі, не стираються, так як їх поверхні покриті спеціальною силіконовою змазкою. І кульові, і картриджні змішувачі люблять очищену воду хоча б від механічних домішок (піску). Тому не зайвим буде встановити фільтр на вході в житло, це актуально і для інших типів змішувачів. Останнім часом з'явилися у продажу джойстиковые одноважільні змішувачі. Джойстик нагадує важіль коробки передач автомобіля, так як розташований вертикально. У одноважільних змішувачах є режим економії.

Як вибрати змішувач для ванни?

Двохвентильні змішувачі

Двохвентильні змішувачі не втратили своєї актуальності. Багатьом просто подобається, а декому для підтримання стилю ванної або кухні потрібні саме двохвентильні. В основі механізму таких змішувачів – кран-букса, який пропускає або перекриває потік холодної і гарячої води. «Слабкою ланкою» таких змішувачів є прокладка. Її постійно доводиться міняти. Раніше користувалися гумовими прокладками, але вони недовговічні, часто стираються, і від цього вентилі треба затягувати все сильніше і сильніше. Тому сучасні двохвентильні змішувачі також використовують керамічні клапани. Останні довговічні і не дають можливості «перекрутити» вентиль, так як регулювання налаштована за допомогою поворотного кута відкривання або закривання.

Термостатичний змішувач

Термостатичні змішувачі

Тепер перейдемо до термостатичним змішувачів – змішувачів, які із завидною постійністю подають одну і ту ж воду (тиск і температура зберігається), незалежно від того, як йдуть справи на водопровідних магістралях холодної і гарячої води. Погодьтеся, це дуже комфортно і безпечно при різному миття. Механізм такого змішувача містить термоелемент, який самостійно регулює рівновагу в системі, незалежно від того, гаряче або холодніше стала водичка. Температура не зміниться, може змінитися тільки натиск. Ці змішувачі мають ряд «кнопки безпеки», які вбережуть Вас від «холодного душу» або окропу. Є навіть пульт дистанційного управлениядля установки необхідного температурного режиму. За всі ці заходи обережності і комфорту покупцеві доведеться доплатити.

Як вибрати змішувач безконтактний

Безконтактні змішувачі

Такі в нашому списку – безконтактні змішувачі. В даному випадку не треба нічого крутити – Ви підносите руки до крана і вода починає текти, прибираєте руки — і вода теж припиняє свій рух. В основі роботи такого змішувача — інфрачервоний датчик, який реагує на рух наших рук. Працюють такі моделі на батарейках або від електричної мережі. До речі, літієві батарейки в таких змішувачах служать 4-5 років. Такі змішувачі дуже зручні в будинках, де є маленькі діти і літні люди, тому що такий кран неможливо «забути закрити».

Матеріали, з яких виготовляють змішувачі

Тепер зупинимося на матеріалах, з яких виготовляють змішувачі. Латунь, як і раніше, лідирує. Насамперед, латунному корпусу не страшна корозія, він хороший при моделюванні виробів, тобто технологічно не витратний, що позначається на ціні. Для додаткової безпеки виріб нікелюють, потім хромують. Іноді для краси покривають білою або кольоровою емаллю, загалом, велика різноманітність, є з чого вибрати.