Кошик
Душевые кабины, гидробоксы, ванны, смесители, душевые стойки от интернет магазина Aquastyle
+380(67)747-13-83
+38067-747-13-83
+38063-371-35-35
+38097-214-65-65

Акваріум - кращий подарунок дитині!

Акваріум - кращий подарунок дитині!

Акваріум – це перший крок до пізнання тваринного світу. Це прекрасний спосіб навчити Вашого малюка працьовитості, прагнення до нових знань і любові до природи. Отримавши в подарунок акваріум, дитина стане власником маленького підводного світу, доглядаючи за яким, він зробить безліч відкриттів, і буде вчитися не тільки володіти, а й берегти і відчувати відповідальність за маленьких живих істот, що знаходяться в його розпорядженні.

Акваріум – це не складно! Широко поширена думка, що утримувати акваріум вдома дуже складно і дорого. Насправді, це дуже поширена помилка: все залежить від дотримання простих правил при виборі і запуску акваріума, які викладено нижче в статті.

Перший акваріум – це не складно!

Акваріум ― це маленький шматочок природи, який дуже багато бажають бачити у себе вдома. Дуже часто перші акваріуми в будинку з'являються на прохання дитини. У цій статті я постараюся розповісти, як вибрати і створити належні умови в акваріумі для вашого чада. Найчастіше, хоч дитина і каже: «Мама, я обов'язково буду доглядати за рибками!», весь тягар обслуговування та роботи з акваріумом лягає на батьків. Насправді все не так складно, як здається на перший погляд.

Почнемо з вибору акваріума
Слід знати, що чим більше об'єм акваріума, тим складніше порушити в ньому біологічну рівновагу, тому не прагніть купити самий маленький акваріум. Краще починати хоча б літрів з 60-80, це полегшить вам подальшу обслуговування і дозволить завести більше мешканців. До вибору акваріума підійдіть відповідально, не варто в даному випадку гнатися за низькими цінами. Має сенс набувати акваріуми перевірених виробників, інформацію про які можна отримати в спеціалізованих магазинах. Пам'ятайте, що якщо акваріум зроблений неякісно і порушені стандарти виготовлення, він може дати текти, і наслідком будуть: залитий водою підлогу, зіпсована меблі, і, звичайно, дитина буде засмучений через втрату своїх вихованців.

Вибір місця під акваріум
Це теж досить важливий момент. Місце для акваріума має відповідати певним вимогам, це полегшить вам подальшу роботу з ним. Таке місце слід вибрати з самого початку, адже акваріум, заповнений водою, категорично забороняється переносити з місця на місце, так як це може стати причиною тріщини в дні великого тиску. Ось такі вимоги:
1. Акваріум повинен твердо стояти на підставці або тумбі. Не допускається, щоб акваріум звисав з підставки, це може призвести до утворення тріщини в його дні великого тиску. До вибору тумби або підставки теж варто підійти відповідально, адже маса акваріума може бути досить великою. З питань придбання спеціалізованих тумб слід звернутися до консультантів акваріумних магазинів.
2. Намагайтеся не ставити акваріум так, щоб на нього потрапляло пряме сонячне світло. З часом це може викликати бурхливе зростання найпростіших водоростей, які дуже псують зовнішній вигляд акваріума.
3. Не слід ставити акваріум поруч з батареєю та іншими нагрівальними приладами, а також на протязі, це може призвести до перепадів температур, що часто негативно позначається на мешканців акваріума. Намагайтеся ставити акваріум в те місце, де буде більш або менш стабільна температура.
4. Над акваріумом має бути вільний простір для того, щоб було зручно здійснювати маніпуляції в ньому.

Вибір обладнання
1. Обладнання, яке обов'язково має бути присутнім в будь-якому акваріумі ― це блок освітлення і фільтр. Фірмові акваріуми часто комплектуються цим обладнанням, і його не доводиться докуповувати окремо. Освітлення слід вмикати на 8 годин в добу, це сприяє підтримці природних біоритмів риб. Не слід включати світло на більш довгий термін, це може спровокувати зростання небажаних водоростей. Фільтр циркулює воду в акваріумі, а також очищає її. Завдяки йому вода не застоюється і не псується і залишається чистою за умови методичної чищення фільтруючих елементів. Також фільтр з допомогою насадки-дифузора здатний захоплювати повітря з поверхні і подавати його в акваріум. Фільтр в акваріумі повинен працювати постійно.
2. Додаткове обладнання. Терморегулятор – сприяє підтримці потрібної температури в акваріумі. Це обладнання потрібно в тому випадку, якщо акваріум знаходиться в приміщенні, де можливі перепади температури. На реле терморегулятора виставляється потрібна температура, і він буде підтримувати її. Компресор – агрегат, який нагнітає повітря в акваріум. Зазвичай його ставлять у тому випадку, коли в акваріумі дуже багато риби, і фільтр не здатний дати їм достатньо повітря.

Вибір грунту та декорацій
В даний час в магазинах великий вибір акваріумних ґрунтів, які бувають різних фракцій і різних колірних форм. Для першого акваріума слід вибрати грунт, який буде хімічно нейтральним, тобто не буде змінювати параметри акваріумної води. Також не варто купувати грунт з каменів діаметром менше 2 мм, так як його важко обслуговувати. А в іншому вибір грунту залежить від вашої фантазії. Потрібно пам'ятати, що багато фірм випускають непромытые грунти, отже, перед закладкою в акваріум їх слід добре промити. Фірмові грунти не потрібно кип'ятити або прожарювати, всю обробку вони проходять на заводі – виробнику.
Декорації діляться на натуральні і штучні. Їх вибір також залежить від вашої фантазії, тільки слід пам'ятати, що чим більше ви ставите декорацій, тим менше ви зможете посадити в акваріум риб.

Вибір мешканців для вашого акваріума
В якості мешканців у перший акваріум я раджу купити риб найбільш невибагливих, такий вибір вам допоможуть зробити консультанти спеціалізованих акваріумних магазинів. Новачкам не рекомендується садити в акваріум живі рослини, так як більшість рослин досить вимогливі до умов проживання і, щоб вони прижилися і нормально росли, за ними потрібно ретельно доглядати. В іншому випадку, вони просто поступово зачахнуть і будуть псувати картину і біологію вашого акваріума.

Як правильно запустити акваріум в роботу
1. Акваріум встановлюється в потрібне місце на тумбу або підставку.
2. В акваріум засипається грунт і ставляться декорації.
3. Акваріум заливається холодною або теплою водопровідною водою.
4. Встановлюється і включається акваріумне обладнання. Фільтр і терморегулятор (якщо такий є) працюють постійно, світло працює в режимі день-ніч.
5. В акваріум заливається кондиціонер для підготовки води, він видаляє з води хлор і важкі метали. Такі препарати випускають різні фірми, їх можна придбати в акваріумних магазинах.
6. Після того як вода нагріється до кімнатної температури, в акваріум заливають живу биокультуру, вона дасть поштовх розвитку мікрофлори. Такий препарат випускається в рідкому або сухому вигляді, продається в акваріумних магазинах.
7. Акваріум відстоюється 7 днів, за цей час у ньому дозріває мікрофлора, бактерії утворюють колонії в грунті, на склі, і у біологічному наповненні фільтра (якщо таке є).
8. Перед запуском риби воду тестують. Бажано перевірити такі показники як кислотність, загальна і карбонатна жорсткість (стрибки цих параметрів вище або нижче норми можуть викликати пригнічення, зниження імунітету, і у випадках сильного відхилення від норми ― загибель мешканців акваріума), а також аміак і нітрити (токсичні для риби навіть у невеликих дозах). Тести на дані показники можна придбати в спеціалізованих акваріумних магазинах.
   9.    Если все показатели в пределах нормы, в аквариум заселяют первых обитателей. Когда Вы принесли рыбу домой из магазина не следует сразу открывать пакет и выливать рыбок в аквариум. Это может закончиться плачевно, так как из-за резкой смены условий рыба может получить стресс. Перед посадкой, необходимо сначала слить содержимое транспортировочного пакета в емкость (например, ведро) и залить туда примерно столько же воды из аквариума (желательно сделать это порциями с небольшими промежутками), подождать минут 10-15 пока рыба привыкнет к новым условиям и затем высадить её в аквариум.

Как правильно обслуживать аквариум
   1.    Промывается фильтрующий элемент в фильтре (1 раз в неделю).
   2.    Грунт очищается с помощью сифона или аквариумного пылесоса (1 раз в неделю).
   3.    В аквариуме заменяется 15-20 процентов воды. Воду на замену можно брать из-под крана, и добавлять в неё кондиционер для подготовки воды и через 10 минут заливать её в аквариум. Так же можно использовать воду, прошедшую очистку питьевым фильтром (1 раз в неделю).
4. Скла зсередини очищаються від нальоту за допомогою спеціальних скребків. Виконання цієї процедури 1 раз в тиждень є профілактичним і дозволяє запобігти наростання небажаних водоростей на стінках акваріума.